BLISTER PRODUCTION

Dosage Size: For medicines and some foods, these packages distribute the substance evenly so that the consumer does not use too many products at the same time. Some spice mixes benefit from blister packs because the company has already determined the amount needed for some recipes. Similarly, when using such a package, the dosage of the drug is easier to understand and safer for the consumer.

From an Aesthetic Point of View: A plastic blister container is a good choice, because it provides the product with many opportunities to create a visually attractive and pleasant perception of text. Plastic and cardboard are often used for commercial purposes. In the pharmaceutical industry, plastic and aluminum are usually the best choice to maintain the freshness of the product.

Visibility: These containers with a plastic front allow consumers to see the products before buying. This ensures that the quantity of the product in it is announced and all parts are taken into account. Even if customers browse a product, they cannot touch it. Thus, the product is protected against theft and piracy.

Safety: Blister packs are the ideal solution for products that need to remain stable. Individual and, as a rule, small compartments do not allow transporting the product in packaging. This design protects the goods from damage during transportation.

Customization: Since all plastic bubbles are thermoformed, each design depends on the product sold. It can be customized according to the needs of the product, regardless of the size or number of products contained in the blister packaging.

SPECIAL PRODUCTION ON DEMAND

ADVANCED TECHNOLOGY

the most affordable cost

SUCCESSFUL DELIVERY

CALL US RIGHT AWAY

We are in contact with you 24/7 for our Fomplastic corporate communication network, our valued customers, we are always with you with our corporate team.

OUR WHATSAPP LINE
7/24 dialog

Blister nedir ilaç?

Blister, birtakım ilaç veya suplement takviyelerinin korunaklı olarak kalabilmesini sağlayan koruyucu bir malzemedir. Bu tür ürünlerin herhangi bir mikrop veya tozla bir araya gelmelerinin engellenmesi için blister ambalajlar kullanılmaktadır.

Blister ne işe yarar?

Güvenli ve hijyenik blister ambalaj, tabletlerin dış etmenlere karşı korunmasını sağlayan gelişmiş bir ambalaj türüdür. Ürünü nem, toz ve mikroorganizmalardan korur. Şişe içerisinde satılan gıda takviyelerine göre çok daha güvenli ve hijyeniktir.

Blister kalem ne işe yarar?

şeffaf, plastik koruyucu ambalaj. bu şekilde ürünler tozdan, sudan ve diğer dış etkenlerden korunur. bu ambalaj türü; ürünleri, müşterilerin daha kolay görmelerini sağlar ve ürünün albenisini attırır.

Blister makinası nedir?

Kapsüllü paketler, perakende kullanım amaçlı ambalajlardır. Blister ambalaj makinesi, kapsül yuvasının astar materyale ısıyla yapıştırma yoluyla birleştirildiği ambalajı kapatır. Son olarak, ısıyla yapıştırma katmanı (kapsül dış katmanı) aktive edilerek basınç ve ısı ile ambalaj kapatılır.

Blister ambalajlama nedir?

Blister, tablet veya kapsüllerin korunmasını sağlayan bir ambalaj çeşididir. İçerisindeki ürünü nem, toz, mikroorganizma gibi dış etmenlerden uzun süre korur. Saydam olmayan blisterler ürünü gün ışığından korumada etkilidir.

Blister Nedir ?

Blister, tablet veya kapsüllerin korunmasını sağlayan bir ambalaj çeşididir. İçerisindeki ürünü nem, toz, mikroorganizma gibi dış etmenlerden uzun süre korur. Saydam olmayan blisterler ürünü gün ışığından korumada etkilidir. Paketlenecek ürün, ısıyla şekil verilerek açılan yuvalara yerleştirilir.

Kilitli Blister Nedir ?

Kilitli Blister Perakende sektöründe kullanılan termoformlu ambalaj şeklidir. Sert PVC malzeme, ortadan ikiye katlanarak ürünü içinde barındırır. Çok kullanışlı bir paketleme sistemidir, defalarca kullanılabilecek bir kilit sistemi ile desteklenmiştir. Avantajı ürünün tam olarak görünmesini sağlamasıdır.

En iyi Plastik Hammaddesi Nedir ?

LDPE – Düşük Yoğunluklu Polietilen

LDPE plastik hammadde çeşitleri arasında en güvenli ve temiz plastiktir.

Standar Plastik Hammaddesi Nedir ?

Polietilen (PE), dünyadaki en popüler plastiktir ve toplam plastik hammadde pazarının %34’ünü oluşturmaktadır. Düşük yoğunluklu polietilen (LDPE) ve yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) olarak iki çeşit PE vardır